Szkolenia

100 % więcej ↑ nowa postawa, nie tylko nowe umiejętności

WIEDZA UMIEJĘTNOŚCI POSTAWY

Szkolenia prowadzimy metodami warsztatowymi, gdzie prezentacje trenerskie ograniczone są do minimum. To 100 % skuteczniejsze od wykładu.

Tematy szkoleń

To jedynie ramowy opis prowadzonych szkoleń. Każdorazowo dostosowujemy się do oczekiwań klienta, analizujemy jego potrzeby.

 1.  Wideofilmowanie: Jak filmować ?
  Zdobądź praktyczne umiejętności: obsługa kamery i nagrywanie materiałów wideo, stabilnych, miękkich ujęć). Opowiadaj historie obrazami stosując różnorodne plany filmowe. Analizuj i wybierja najlepsze ujęcia. Montuj materiały wideo z różnych źródeł. Pracuj dźwiękiem na planie zdjęciowym. Wykorzystaj światło naturalne i świeć sztucznie tam gdzie trzeba. Przygotuj scenariusz, wykonaj animatik, zrób zdjęcia próbne, nakręć film ! 
 2. Montaż wideo: Jak łączyć ze sobą ujęcia ?
  Poznaj budowanie napięcia i narracji. Wykorzystaj teorie (język filmu) i technologię (montuj na oprogramowaniu profesjonalnym – Adobe Premiere). Nauczmy cię nie tylko  łączenia obrazu i dźwięku ale też stworzenia emisyjnego wideo.
 3. Fotografia: Jak fotografować ?
  Wejdź do wnętrza aparatu. Oferowane warsztaty to m. in. nauka obsługi sprzętu, trójkąt ekspozycji, zapoznanie z technikami fotografowania. Jak np. okiełznać głębie ostrości. Kurs w zależności od potrzeb obejmuje różne formy fotografii np. studyjną czy reporterską. Pomagamy ogarnąć  kadr, światło, moment oraz … klimat.
 4. Dźwięk w filmie. Jak przygotować profesjonalną ścieżkę  audio do filmu ?
  Jak nagrać czysty dźwięk ? Do jakiego poziomu głośności nagrywać dźwięk ? Jak usunąć szumy ? Jak używać mikrofonu  ? Co to są mikroporty ?
  Jaki format dźwięku jest najlepszy ? Jak nagrywać dialogi a jak efekty ? Jak sprawić by dźwięk brzmiał profesjonalnie ?
 5. Livestream: Jak przygotować i prowadzić wielokamerowe transmisje na żywo w internecie ?
  Jak obsługiwać mikser wideo ? Jak szybki musisz mieć internet,  żeby prowadzić transmisje w Full HD ? Jaka platforma do transmisji będzie dla ciebie najlepsza ? Jaki program  pozwoli ci pokazywać raz ujęcia z kamery a za chwilę stronę internetową ? Co potrzebujesz aby prowadzić transmisje wielokamerową ? Obsługa programów vMix oraz OBS.
 6. Jak wykorzystać wideo w marketingu ?
  Po co nam film ? Co to jest wiedomarketing ? Jak przygotować film dla potrzeb internetu ? Co jest brief i dlaczego jest tak ważny ? Jak mierzyć konwersje z filmów ? Jakim budżetem powinniśmy dysponować ? Na co zwracać uwagę przy zlecaniu realizacji filmów ? Jak samemeu tworzyć filmy  ? Jak prowadzić kanał na Youtube ?
 7. Edycja Fotografii: Jak obrabiać zdjęcia ?
  Nauczymy cię pracować w Photoshopie i Lightroomie. Nauczymy cię jak wywoływać rawy ? (korekta kolorystyczna, poprawa kontrastu, przycinanie, wyostrzanie itp.) jak retuszować fotografie ?(poprawianie kondycji skóry, usuwanie zbędnych elementów tła, itp.)
 8. Fotografia studyjna: Jak fotografować w studio ?
  Nauczymy cię ustawić lampy. Pokażemy konkretne schematy oświetleń. Korzystamy nie tylko ze światła błyskowego ale i światła ciągłego, dzięki temu łatwiej zobaczyć i zrozumieć jak pracuje światło. Pokażemy również w praktyce różnicę jako uzyskujemy stosując modyfikatory takie jak softboks czy beautydish. Na zajęciach fotografujemy prawdziwe modelki i korzystamy z usług wizażystki.
 9. Jak występować przed kamerą i być przy tym autentycznym ?              
  W ramach warsztatów nauczymy cię na co zwracać uwagę przy wyborze tła ?  jaki sposób zachowywania jest najlepszy aby być wiarygodnym, jak okiełznać tremę która paraliżuje, co na siebie włożyć by wyglądać korzystnie , jak konstruować wypowiedź by móc przekonywać, jak mówić być usłyszanym i zrozumianym.
 10. Jak pracować w Photoshopie ?
  Pokażemy ci interfejs programu. Nauczymy używać narzędzi zaznaczania, jak pracować z tabletem. Pokażemy ci najlepsze filtry. Przedstawimy techniki retuszu w tym dogde and burn oraz frequency separations. Poruszymy zagadnienia jak pracować z kolorami, jak skalibrować monitor, czy w jakich rozdzielczościach zapisywać fotografie.
 11. Jak montować filmy w Adobe Premier ?
   Pokażemy ci jak stworzyć projekt. Pracować na timeline. Jak kolorować w lumetri i używać Lut’s. Jak wypuścić film z jakimi parametrami i w jakiej kolejności. Jak pracować z proxy i dynamic link. co to jest i do czego się przyda Adjustment Layer. Jak obrabiać dźwięk w Premier lub wysłać do Audition.
 12. Jak montować filmy w Davinci Resolve ? Co, gdzie i po co. Preferencje programu, ustawienia projektu, szczegóły eksportu. Jak efektywnie  motować w programie, jak wykonać korekcję kolorów, efekty wizualne, grafikę ruchomą i postprodukcję dźwięku.
 13. Jak obrabiać zdjęcia w Adobe Lightroom ?
  Jak importować zdjęcia, dlaczego warto tworzyć Smart Previews. Jak korzystać z profili kolorystycznych a jak z presetów. Które skróty klawiaturowe sprawią że przyspieszysz jak rakieta. Jak pracować z maski. Z jakimi ustawieniami eksportować fotografie.
 14. Korekcja kolorystyczna filmu. Jak stworzyć filmlook. Co to są profile kolorystyczne, jak z nimi pracować.  Co to sa luty i dlaczego są gorsze od konwersji. Praca w Davinci Resolve jaki i Adobe Premier.

Mamy wiedzę i doświadczenie praktyczne pozwalające przekazać wiedzę na wysokim poziomie. Posiadamy zaplecze techniczne i lokalowe do organizowania szkoleń teoretycznych i praktycznych. Realizujemy szkolenia w formie treningu umiejętności. Stosujemy metody aktywizującyce m.in.: dyskusje, gry, ćwiczenia ze wzrastającym stopniem trudności i komplikacji, odgrywania ról z nagrywaniem na wideo i omawianiem, symulacje realnych zdarzeń, analizy przypadków. Dużo uwagi poświęcamy na przekaz informacji zwrotnych. Kończąc zajęcia uczestnicy posiadają nową wiedzę i umiejętności, w większym zakresie korzystają z posiadanych zasobów wewnętrznych, co zostaje potwierdzone uzyskaniem imiennego certyfikatu. Dla zleceniodawcy przygotowujemy raport opisujący potencjał i wskazówki dotyczące dalszych potrzeb rozwojowych uczestników.

Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów: trenerów i jednocześnie eskpertów w danej dziedzinie, posiadających ukończone szkoły trenerskie i kursy pedagogiczne. Posiadamy wpis do ewidencji instytucji szkoleniowych pod nr 2.16/00002/2013 WUP Opole