Ujęcia z wysoka

Ujęcia  z wysoka to znak rozpoznawczy HiPixel. Filmowanie z drona ma dzisiaj niezwykle wszechstronne zastosowanie. Filmy i zdjęcia realizowane z lotu ptaka doskonale sprawdzają się obecnie w wielu branżach, między innymi z zakresu budownictwa, obrotu nieruchomościami, czy też w sektorze turystycznym. Tego typu filmowanie budynków wzbudza zainteresowanie także marketingowców oraz osób odpowiedzialnych za reklamę. Nasza oferta doskonale spełnia wszystkie oczekiwania w tym zakresie. Oferujemy filmowanie z powietrza przy użyciu profesjonalnego sprzętu latającego, zapewniamy najlepszą jakość materiału wideo nagranego z powietrza, w ofercie posiadamy kamery nagrywające zarówno w rozdzielczości Full HD jak i te profesjonalne potrafiące uzyskać rozdzielczość 4K. Jesteśmy firmą, która posiada licencję UAVO (świadectwo kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego) wydawaną przez Urząd Lotnictwa Cywilnego w Polsce, licencja pozwala na świadczenie usług komercyjnych z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Przy wyborze firmy świadczącej usługi wykonywania zdjęć i filmów z powietrza należy zwrócić uwagę na aspekt posiadania licencji przez podmiot świadczący tego typu działalność, licencja UAVO jest gwarantem bezpieczeństwa i doświadczenia wykonywanych usług przez podmiot. Posiadamy również ubezpieczenie OC dla bezzałogowych systemów latających. Aktualnie posiadamy dwa rodzaje kamer rejestrujących obraz z powietrza.

Standardowy materiał filmowy, który rejestrujemy to Full HD (1920x1080p) lub nawet  5K. Fotografie 20 Mp (RAW lub jpg). Zakres usług to m.in.:

  • fotografowanie i filmowanie imprez masowych
  • materiały promocyjne, reklamowe oraz teledyski
  • prezentacja gotowego budynku, dokumentacja techniczna obiektów architektonicznych
  • monitoring stanu upraw
  • filmy z uroczystości ślubnych
  • tereny inwestycyjne
  • inwestycje budowlane, postępy prac budowlanych
  • fotografia panoramiczna
  • panoramy sferyczne

Filmowanie z drona

Produkcja filmu promocyjnego przy użyciu drona umożliwia zaprezentowanie niezwykłych możliwości technologicznych oraz artystycznych stojących za ujęciami z lotu ptaka. Bezzałogowe statki powietrzne docierają do miejsc, do których nie dotarłaby tradycyjna kamera. Zdjęcia wykonywane z powietrza wyróżniają się dynamiką oraz sprawiają wrażenie relacji wydarzenia na bieżąco. Co więcej, filmy realizowane w ten sposób charakteryzują się dużą rozdzielczością, precyzją i niepowtarzalnością.

Najcześciej zadawane pytania

Czym są drony ?
Drony to bezzałogowe, wielowirnikowe statki powietrzne wyposażone w kamerę oraz wiele dodatkowych systemów wspomagających lot. Są one o wiele bardziej zwrotne niż samoloty, czy śmigłowce i umożliwiają najbardziej swobodne poruszanie się w przestrzeni powietrznej w celu wykonania zdjęć lub filmowania.

W jakich warunkach pogodowych latacie dronami ?
Nie możemy latać w deszczu. Silne wiatry także są przeszkodą (zwłaszcza jeśli lecimy w pobliżu drzew lub innych obiektów). Bezpieczeństwo podczas każdego lotu jest dla nas priorytetem, dlatego nie musisz się obawiać że podejmiemy nierozsądną decyzję i narazimy czyjeś mienie lub życie na niebezpieczeństwo. Nie latamy także podczas tzw. silnych wiatrów słonecznych. Zasadniczo „KP Index” nie powinien przekraczać 5 stopnia.

Czy latacie w pomieszczeniach ?
Tak, jednak w pomieszczeniu musi być wystarczająco dużo miejsca do manewrowania dronem.

Jak długo dron może się utrzymać w powietrzu ?
Pojedynczy lot na jednej baterii może trwać maksymalnie do 40 minut w przypadku DJI Mavic 3.
Jak wysoko i szybko możecie latać dronami?
Maksymalna wysokość lotu drona jest regulowana prawem lotniczym i dla przykładu dla lot w strefie G (niekontrolowanej przestrzeni powietrznej) może osiągnąć maksymalną wysokość 150 metrów. Możemy ubiegać się o pozwolenie na lot w wyższej strefie lotniczej, jednak uzyskanie takiej zgody wymaga czasu.

Ile kosztują filmy i zdjęcia z drona?
Wylatnie w bezpiecznym terenie jednej baterii kosztuje 400 zł plus dojazd

Czy jesteście ubezpieczeni?
Tak. Mamy wykupione obowiązkowe ubezpieczenie OC, które jest wymagane do komercyjnego świadczenia usług dronem. W przypadku dronów ubezpiecza się operatorów od odpowiedzialności cywilnej, a nie drony jako urządzenia.

Czy HiPixel wypożycza drony dla innych osób prywatnych lub firm?
Wypożyczamy drony jedynie licencjonowanym operatorom. Każdy lot wypożyczonym dronem musi być wykonywany z wykorzystaniem oryginalnej aplikacji od producenta.

Na jakim obszarze świadczycie usługi?
Jesteśmy z Opola, działamy głównie na terenie województwa Opolskiego, Śląskiego i Dolnośląskiego. Wykonujemy także usługi na terenie całej polski, zawsze oferując dogodne dla klienta koszty dojazdu.

Ile czasu potrzebujecie, aby przygotować drona do startu?
Przed każdym lotem należy skaliborwać drona, zamocować śmigła, dobrać odpowiedni filtr do warunków oświetleniowych i ustawić niezbędne parametry lotu. W przypadku ograniczonej strefy lotniczej, musimy także skontakować się przed lotem z odpowiednimi ogranami. Cała procedura przed starem zajmuje maksymalnie 15 minut.